Reklama
Reklama

Wysadzili ogromny kocioł na terenie byłej elektrowni, ale... dalej stoi

fot. iturek.net

Chodzi o byłą elektrownię Adamów w Turku.

O rozbiórce obiektów znajdujących się na tym terenie pisaliśmy już w grudniu 2020 roku. Wówczas wyburzano 150-metrowy komin. Najpierw wysadzono komin, a następnie wieżę kruszarek. Kolejne były dwie chłodnie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Firma MK Explosion jest odpowiedzialna za rozbiórkę całej elektrowni. Na tym terenie planowane są bowiem inne inwestycje. Jak podaje iturek.net, w tym tygodniu planowano wyburzenie pierwszego z wielkich kotłów. Mimo wykorzystania ładunków wybuchowych i eksplozji, kocioł wciąż stoi. Operację trzeba będzie więc powtórzyć.

- Podobnie jak w przypadku wyburzenia komina elektrowni oraz chłodni, także w tym przypadku strefa zagrożenia została zabezpieczona, a rozpoczęcie i zakończenie robót było sygnalizowane przy pomocy syren. Na drogach dojazdowych zostały umieszczone tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów ostrzegawczych. Strefę zagrożenia zabezpieczono natomiast posterunkami ochronnymi - podaje iturek.net.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro