Reklama
Reklama

Podczas prac ziemnych na prywatnej posesji znaleziono broń i amunicję z okresu II wojny światowej

fot. KPP Kępno

O odkryciu w miejscowości Piotrówka, kilka dni temu zostali powiadomieni policjanci z Kępna. Podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II Wojny Światowej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II Wojny Światowej oraz rewolwery Nagant. To również amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki - relacjonuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, którzy następnie zneutralizują niebezpieczne znalezisko - dodaje.

Policjanci przypominają, że przedmioty takiego typu pomimo upływu czasu są śmiertelnie niebezpieczne i w każdym przypadku znalezienia niebezpiecznych artefaktów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro