Reklama
Reklama

Znaleziska archeologiczne na Starym Rynku. "Kiedyś można było dojechać tu tramwajem"

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwają prace archeologiczne na Starym Rynku. Znaleziono, między innymi, przedmiot jeszcze z XVII wieku.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace związane z rewaloryzacją płyty Starego Rynku pozwalają na podróż w czasie. Choćby dlatego że odkryto na placu budowy ślad dawnej infrastruktury. Okazuje się, że już w czasach odległych ludzie mogli dojechać tramwajem aż do samego Rynku. Dowodem na to jest odkryte pomieszczenie ze stacją transformatorową do zasilania tramwajów. - Ze sprawozdań magistratu wynika, że budowa pomieszczenia była finansowana z funduszy elektrowni miejskiej i zakończono ją w 1931 roku - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Odkryte pomieszczenie ma zostać uszczelnione, by nie zbierała się w nim woda, a potem ponownie zasypane.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Na placu budowy odnaleziono też drewniane rury wodociągowe. Wstępnie założono, że pochodzą z XVII wieku - podają PIM. Jednak dokładny wiek znaleziska mają określić specjalne badania dendrochronologiczne wyciętej próbki drewnianej rury.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro