Reklama
Reklama

Tragedia w szpitalu HCP: seniorka wypadła z okna na 5. piętrze. Zginęła na miejscu. Pracownicy szpitala w szoku

fot. archiwum
fot. archiwum

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Czy wiedzą coś Państwo na temat okoliczności wyskoczenia pacjentki z okna oddziału kardiologii (5. piętro) w szpitalu HCP dziś w nocy ok. 1.30? - pyta Czytelnik. - Około 1.30 w nocy pacjentka oddziału Kardiologii A w szpitalu HCP wyskoczyła z 5. pietra z okna, zmarła na miejscu - pisze kolejny.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że w szpitalu HCP doszło do upadku z wysokości pacjentki. - 88-letnia kobieta upadła z dużej wysokości, konkretnie z piątego piętra - mówi. - Nie udało się jej uratować. Obecnie nie wiemy dlaczego do tego doszło, ale oczywiście zajmujemy się tą sprawą - dodaje.

Skontaktowaliśmy się z prezesem Centrum Medycznego HCP Lesławem Lenartowiczem. Jak wyjaśnia, w tej chwili trwa sprawdzanie i analizowanie całej sytuacji. - Wszyscy jesteśmy w szoku, ponieważ była to pacjentka, która była wyrównana kardiologicznie i w poniedziałek miała wyjść do domu. Absolutnie nic nie wskazywało na to, by miała jakiekolwiek problemy natury psychicznej czy psychiatrycznej. Nie zmagała się z depresją, pomimo zaawansowanego wieku była bardzo dobrze funkcjonująca mentalnie - mówi. - Czasami zdarza się, że pacjenci przejawiają zachowania świadczące o depresji, ale w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca. Tym większy jest to dla nas szok - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro