Reklama
Reklama

Od lat nie działa fontanna na skwerze przy ulicy Zielonej. W tym roku też nie zostanie uruchomiona

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Fontanna to jest uważana jest za jedną z najładniejszych w mieście.

- Trzeci czy nawet czwarty rok już nieczynna jest fontanna na skwerze na ul. Zielonej/ Strzeleckiej.. Skwer wygląda na zapomniany, a to centrum miasta. Ktoś wie dlaczego? - dopytuje Czytelnik. W tej samej sprawie interweniowali też w Zarządzie Zieleni Miejskiej osiedlowi radni ze Starego Miasta. - Ciągle otrzymujemy wymijające odpowiedzi - mówi Lidia Koralewska z Rady Osiedla Stare Miasto. - Najpierw był to stan epidemii, potem szukanie uszkodzenia albo firmy, która będzie w stanie usunąć usterkę - dodaje. Radni przyznają, że trudno im uwierzyć w taką wersję.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z ZZM. Klaudia Beker, rzeczniczka zarządu wyjaśnia, że trwa diagnozowanie problemu. - Do 30 września ma powstać opinia, która ma wykazać z jakiego powodu fontanna nie działa. Następnie, gdy problem zostanie już zdiagnozowany, będziemy ubiegać się o finansowanie naprawy fontanny - tłumaczy. Jasne jest więc, że i w tym sezonie działająca fontanna nie będzie cieszyć mieszkańców.

Fontanna na terenie skweru powstała w 2008 roku. - Przedstawia zadbanego i dobrze odżywionego mieszkańca miasta (tzw. profesora), dziewczynkę i psa, z niepokojem wyczekujących deszczu, co było odpowiedzią na zagrożenia ekologiczne XXI wieku. Autorem rzeźb jest Norbert Sarnecki - przypomina RO Stare Miasto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro