Reklama
Reklama

Zderzenie tramwajów na ul. Hetmańskiej: jedna z motorniczych wróciła już do pracy

fot. Mati
fot. Mati

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Na ulicy Hetmańskiej, na wysokości Kolejowej zderzyły się dwa tramwaje. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w wyniku wykolejenia się tramwaju linii nr 1. Pojazd jechał w kierunku Głogowskiej. Jego wykolejony tył uderzył w przód tramwaju linii nr 10 jadącego w przeciwnym kierunku. W zdarzeniu poszkodowanych zostało 14 osób. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" jedna z motorniczych, która brała udział w wypadku, wróciła już do pracy. Motornicza prowadząca tramwaj, który uległ wykolejeniu, wróciła krótko po zdarzeniu do pracy. Druga, jadąca "10", wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim - powiedziała dziennikarzom Agnieszka Smogulecka ,rzeczniczka MPK. W razie potrzeby motornicze mogą liczyć na pomoc psychologiczną zaoferowaną przez MPK.

Przyczyny wypadku i jego przebieg ma ustalać komisja powołana przez MPK. Komisja rozpocznie prace, gdy pozwoli na to prokuratura - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzeczniczka MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro