Reklama
Reklama

Znalazł portfel z 6000 złotych i odniósł na policję. Właściciel nawet nie wiedział, że go zgubił

Zdjęcie ilustracyjne | fot. stevepb / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. stevepb / pixabay.com

Historia z happy endem.

4 czerwca po 11.00 do policjantów z Rawicza przyszedł młody mężczyzna. Jak wyjaśnił, chwilę wcześniej znalazł na ulicy portfel. Mężczyzna pracuje przy remoncie w rejonie skrzyżowania ulic Hallera i Piłsudskiego. - Początkowo był przekonany, że wypadł on rowerzyście, który chwilę wcześniej przejeżdżał ulicą. 26-latkowi udało się dogonić rowerzystę, ale ten oznajmił, że portfel nie należy do niego - wyjaśnia rawicka policja.

W portfelu, poza ważnymi dokumentami na nazwisko mieszkańca Rawicza, były też pieniądze. I to spore, bo 6000 złotych. Okazało się, że właściciel zguby nawet nie wiedział, że nie ma przy sobie portfela. - Przyznał, że prawdopodobnie przez nieuwagę zostawił go na dachu swojego samochodu i musiał mu spaść podczas jazdy. Rawiczanin nie ukrywał zadowolenia, był szczęśliwy, że znalazł go tak uczciwy człowiek - dodaje.

Znalazca i właściciel spotkali się, a mężczyzna, który odzyskał zgubę bardzo podziękował 26-latkowi. Ten natomiast w rozmowie z policjantami przyznał, że uważa to za naturalne, jedyne i właściwe, że jeżeli znajdzie się cudzą rzecz to należy ją zwrócić właścicielowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro