Reklama
Reklama

Jechała rowerem wzdłuż ścieżki. Wpadła na nią kobieta trzymająca telefon przy uchu. Kolejna kolizja rowerzysty z pieszym

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do zderzenia doszło na ścieżce rowerowej tuż za mostem Św. Rocha w Poznaniu.

Mieszkanka Poznania poruszała się rowerem na wyznaczonej do tego ścieżce, gdy wprost na nią szła kobieta rozmawiająca przez telefon.

- Dzwoniłam na nią, ale nie reagowała, więc postanowiłam ją ominąć. W momencie, w którym byłam obok, ona się zatrzymała i zaczęła rozglądać i uchem torebki zahaczyła o moją kierownicę. Oczywiście wywróciła mnie. Miałam kask i szczęście, ponieważ skończyło się na otarciach rąk i zbitym kolanie. Pani oczywiście szybko się ulotniła, ale najpierw przeprosiła i zapytała czy coś mi się stało. Co się robi w takich sytuacjach? Czy pieszych obowiązują jakiekolwiek zasady ruchu? Jest sens w takim momencie dzwonić po policję czy straż miejską? W mediach jest dużo szumu o to, że rowerzyści łamią przepisy. Podobnych sytuacji w ostatnich miesiącach miałam mnóstwo, ale pierwszy raz zaliczyłam upadek - opowiedziała pani Agata Drwięga, która swoim przykrym doświadczeniem podzieliła się również na poznańskiej grupie rowerowej.

Podobna sytuacja miała miejsce 24 marca 2022 roku na ul. Armii Krajowej w Sopocie. Tam również doszło do zderzenia pieszego z rowerzystą. 85-latka wtargnęła na ścieżkę rowerową i zderzyła się z prawidłowo jadącym rowerzystą. Mundurowi pouczyli seniorkę za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych, rowerzystów i motocyklistów, o ostrożność i rozwagę na drodze! Myślmy na drodze i przewidujmy zagrożenia. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym największy wpływ mają decyzje podejmowane przez człowieka - powiedzieli mundurowi dla portalu nadmorski24.pl.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro