Reklama
Reklama

Zaatakował kobietę na ulicy z nożem w ręku. Groził jej śmiercią

Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Lesznie.

31 maja nad ranem policjantów z Leszna powiadomiono o napaści na kobietę na jednej z ulic miasta. - Na Alei 21 Października, w rejonie cmentarza, mężczyzna przez dłuższy czas śledził kobietę idącą do pracy, po czym w pewnym momencie trzymając nóż w ręce zaatakował ją. Szarpał ją za odzież i groził pozbawieniem życia lub zdrowia - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Kobieta próbowała się bronić. Wyjęła z torebki gaz łzawiący, ale napastnik wyrwał jej go z ręki i użył wobec niej, a następnie uciekł. Ostatecznie kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. - Policjanci natychmiast ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 30-latek od niedawna mieszkający na terenie Leszna. Został zatrzymany pod swoim domem, jeszcze w dniu napadu. Trafił do policyjnego aresztu - dodaje.

W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono 3 kradzione rowery warte kilka tysięcy złotych. W środę napastnik usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej mieszkanki Leszna oraz kradzieży rowerów. Trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro