Reklama
Reklama

"Martwy" zakaz używania spalinowych dmuchaw do liści? Wciąż można spotkać osoby, które nie stosują się do tego

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sytuacji poinformował nas Czytelnik.

Martwy przepis. Zarządzenie Rady Miasta odnośnie używania spalinowych dmuchaw do liści jest całkowicie jak widać w Poznaniu ignorowane - napisał do nas Czytelnik dołączając zdjęcie, na którym młody mężczyzna używa spalinowej dmuchawy.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2020 roku W Poznaniu wprowadzono zakaz używania spalinowych i elektrycznych dmuchaw do liści. Celem obostrzeń było wyeliminowanie emisji wtórnej pyłu. Zakaz wprowadzono w ramach "Programu ochrony powietrza dla Poznania". Program ten został przyjęty uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jego zapisy obowiązują od 4 sierpnia 2020 roku.

Zakaz dotyczy zarówno terenów podlegających miastu, jak również będących własnością spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz prywatnych podmiotów, w tym osób fizycznych. Oznacza to, że zapisów uchwały muszą przestrzegać wszyscy mieszkańcy. Zakaz obowiązuje przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i notowanych stężeń w zakresie pyłu zawieszonego PM10. Nadal można używać odkurzaczy do liści - podało Miasto Poznań.

Jak się okazuje, Poznań nie jest jedynym miastem w Polsce, które wprowadziło zakaz używanie spalinowych dmuchaw do liści.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro