Reklama
Reklama

Od środy sporo zmian w komunikacji tramwajowej. Warto zerknąć w rozkład jazdy!

fot. ZTM
fot. ZTM

Jak już zapowiadaliśmy na 1 czerwca zapowiedziano koniec remontu torowiska na ulicy Głogowskiej i początek prac na ulicy Dąbrowskiego.

Prace torowe rozpoczną się na ulicy Dąbrowskiego pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Żeromskiego. To odcinek, na którym od 1 do 24 czerwca nie będą kursowały tramwaje. Zastąpi je autobus "za tramwaj" na linii T17. Do 24 czerwca linie nr 2 i 17 będą zawieszone, a tramwaj nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą. Na Jeżycach, Dębcu, Żegrzu i Starołęce zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 92, która zastąpi "dwójkę" i "siedemnastkę".

Z kolei w zwiazku z zakończeniem robót na ulicy Głogowskiej na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer 8 i 14, a linia zastępcza nr T5 przestanie funkcjonować.

Linie nr 5, 8 i 14 - powrót na swoje trasy sprzed remontu na ulicy Głogowskiej

Linia nr T5 - koniec funkcjonowania z uwagi na zakończenie prac na ulicy Głogowskiej

Linie nr 2 i 17 - zawieszone

Linia nr 18 - zmiana trasy
FRANOWO - Szwedzka - Piaśnicka - Kórnicka - Jana Pawła II - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr T17 - autobus "za tramwaj" na ulicy Dąbrowskiego
OGRODY (przystanek początkowo-końcowy: nowy na ul. Dąbrowskiego wzdłuż pl. Waryńskiego) - Dąbrowskiego - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szamotulska - Szamarzewskiego - Szpitalna - OGRODY.

O szczegółach pisaliśmy tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro