Reklama
Reklama

Niebawem ruszają prace na ul. Dąbrowskiego. Nie będą kursowały tramwaje!

fot. ZTM

Od 1 czerwca rozpoczną się prace torowe na ulicy Dąbrowskiego pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Żeromskiego. Na tym odcinku od 1 do 24 czerwca nie będą kursowały tramwaje, które zastąpi autobus "za tramwaj" na linii T17.

Prace remontowe na ul. Dąbrowskiego będą polegały na punktowych naprawach torowiska oraz wymianie zużytych fragmentów szyn. Poprawiona zostanie również nawierzchnia drogowa przy szynach.

Roboty zaplanowane od 1 do 24 czerwca uniemożliwią przejazd tramwajów ulicą Dąbrowskiego na odcinku od ulicy Kraszewskiego do Żeromskiego. Utrzymany będzie przejazd tramwajów pomiędzy mostem Teatralnym, rynkiem Jeżyckim i rondem Kaponiera (przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką) - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

W trakcie prac zawieszone zostaną dwie linie tramwajowe - numer 2 i 17. Tramwaj nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą od mostu Dworcowego przez ulice Grunwaldzką, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego - dodaje. W celu zapewnienia komunikacji na ulicy Dąbrowskiego, zostanie uruchomiony autobus zastępczy "za tramwaj" na linii numer T17 z Ogrodów przez ulice Dąbrowskiego i Roosevelta do Kaponiery i ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego z powrotem na Dąbrowskiego i Ogrody. W celu zastąpienia zawieszonych linii numer 2 i 17 zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa numer 92 - przekazuje.

Jednocześnie od 1 czerwca, w związku z zakończeniem robót na ulicy Głogowskiej na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer 8 i 14, a linia zastępcza nr T5 przestanie funkcjonować.

Linie nr 5, 8 i 14 - powrót na swoje trasy sprzed remontu na ulicy Głogowskiej
Linia nr T5 - koniec funkcjonowania z uwagi na zakończenie prac na ulicy Głogowskiej
Linie nr 2 i 17 - zawieszone
Linia nr 18 - zmiana trasy
FRANOWO - Szwedzka - Piaśnicka - Kórnicka - Jana Pawła II - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY
Linia nr 92 - dodatkowa linia
DEBIEC PKM - 28 Czerwca 1956 roku - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - Małe Garbary - Estkowskiego - Jana Pawła II - Kórnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - Starołęcka - STAROŁEKA PKM
Linia nr T17 - autobus "za tramwaj" na ulicy Dąbrowskiego OGRODY (przystanek początkowo-końcowy: nowy na ul. Dąbrowskiego wzdłuż pl. Waryńskiego) - Dąbrowskiego - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szamotulska - Szamarzewskiego - Szpitalna - OGRODY

Przystanki na trasie autobusu zastępczego będą znajdowały się w ciągu ul. Dąbrowskiego (przystanki tramwajowe, tramwajowo-autobusowe lub ich odpowiedniki). Na ul. Roosevelta autobus T17 będzie się zatrzymywał na przystanku Most Teatralny, a na ul. Zwierzynieckiej na przystanku Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure. Kolejnymi przystankami będą: Stare Zoo i Kraszewskiego oraz Rynek Jeżycki na ulicy Kraszewskiego - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro