Reklama
Reklama

ZTM otworzył oferty w przetargu na remont trasy PST. Żadna nie mieści się w założonym budżecie

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

To kolejna taka sytuacja.

Wielki remont trasy PST, pierwszy od momentu jej otwarcia, ma się rozpocząć w najbliższym czasie. W połowie marca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na realizację prac pomiędzy ulicą Roosevelta i przystankiem Słowiańska. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił natomiast przetarg na remont kolejnego odcinka - od przystanku Słowiańska do przystanku Szymanowskiego.

W przypadku przetargu MPK oferty otwarto już ponad miesiąc temu. Wszystkie przekraczają założony budżet i to sporo, bo najtańsza aż o 4 mln złotych. - Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty - mówi nam dziś Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

W poniedziałek, 30 maja, oferty otwarto w przetargu organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Zainteresowanych realizacją inwestycji, która ma się odbyć równolegle do prac z przetargu MPK, jest sześć firm. - Najtańsza oferta wynosi ok. 37,2 mln zł brutto, a najdroższa wyceniona została na ok. 51,3 mln zł brutto. Oznacza to, że choć wartość oferty najkorzystniejszej przekracza kwotę jaką zamawiający zabezpieczył na realizację zamówienia, to jednak prawdopodobnie będzie możliwe dokonanie jego rozstrzygnięcia. Obecnie prowadzone są czynności w zakresie weryfikacji poprawności złożonych ofert oraz analiza możliwości finansowych Miasta pod kątem zapewnienia finansowania dla zakresu objętego obydwoma postępowaniami - podaje ZTM. Warto dodać, że ZTM przeznaczył na tę inwestycję niespełna 37 mln złotych. Najtańsza oferta jest więc niewiele droższa od założeń przyjętych przez inwestora.

Wstępnie zakładano, że prace na trasie PST będą mogły się rozpocząć w czerwcu. Dziś, w sytuacji, gdy żaden z dwóch przetargów nie został jeszcze rozstrzygnięty, termin ten wydaje się mało realny. Prace mają potrwać około pół roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro