Reklama
Reklama

20-latek bez uprawnień uciekał przed policją. Wiózł dwie młode kobiety

fot. Jarosław Musiał / policja
fot. Jarosław Musiał / policja

Pościg rozpoczął się w Śremie.

W piątek po 23.00 funkcjonariusze ze Śremu patrolowali okolice ulicy Zamenhofa. W pewnym momencie zauważyli, że kierowca mazdy wyprzedził auto na podwójnej ciągłej. - W tej sytuacji funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Jednak prowadzący mazdę nie zatrzymał się, tylko znacznie zwiększył prędkość i zaczął uciekać kierując się w stronę Czempinia - wyjaśnia Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ostatecznie uciekiniera udało się zatrzymać w miejscowości Pecna. Za kierownicą mazdy siedział 20-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. - Wraz z kompletnie nieodpowiedzialnym mężczyzną mazdą podróżowały jeszcze dwie młode kobiety. Jak się okazało 20-latek nigdy nie miał prawa jazdy i poinformował, że właśnie to spowodowało, iż się zdenerwował i uciekał.

Kierowca był trzeźwy. W sobotę usłyszał zarzut. Od 5 lat niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro