Reklama
Reklama

Świadek nie zgłosił, ale szybko udało się ustalić sprawców zniszczenia wiaty!

fot. Straż Miejska Swarzędz
fot. Straż Miejska Swarzędz

O zniszczeniu wiaty świetlicy wiejskiej w Jasinie informowaliśmy już kilka dni temu. Wstępnie szkody wyceniono na kilka tysięcy złotych. Jak informowali strażnicy miejscy ze Swarzędza, choć byli świadkowie dewastacji, nikt tego nie zgłosił. Bulwersujące jest to, że niektórzy mieszkańcy bloku sąsiadującego ze świetlicą wiedzieli, że dzieje się tam coś niepokojącego, jeden z nich zapytany, dlaczego nie wezwał policji, odpowiedział, że nie jest konfidentem - informowali.

Okazuje się, że już tego samego dnia po południu wpadł jeden ze sprawców. Następnego dnia znane były też personalia drugiego. Strażnicy przeanalizowali ponadto zapis z kamer monitoringu i ukarali ich wczoraj mandatami za wykroczenia popełnione, gdy wracali nad ranem z Jasina (spożywanie napojów alkoholowych, niszczenie zieleni), zaś za przestępstwo zniszczenia mienia rozliczy ich policja, prokuratura i sąd - przekazują strażnicy.

Do sprawy odnieśli się też poznańscy policjanci. Sprawcy dewastacji wiaty w Jasinie zostali zatrzymani przez policjantów ze Swarzędza. Funkcjonariusze odnaleźli też skradzioną przez nich kamerę monitoringu - informują. Podejrzanymi okazali się 18 i 19-latkowie - dodają i przekazują, że w ich identyfikacji pomogła publikacja nagrania w lokalnych mediach.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro