Reklama
Reklama

Eco Plaża na Wildzie zbyt głośna? "Przy zamkniętych oknach nie można było zasnąć z powodu strasznej rąbaniny"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Poskarżyła się nam Czytelniczka.

W niedzielę z naszą redakcją skontaktowała się Czytelniczka z prośbą o interwencję. - Proszę o pilne zainteresowanie się hałasem generowanym przez Plażę Wilda Eco przy ul. Piastowskiej 71. Od początku maja nie możemy normalnie funkcjonować na os. Piastowskim (szczególnie po przeciwnej stronie Warty - tzw. druga deska, wejścia od 56 do 62 ). Już po południu słychać chyba animatorów bardzo głośno prowadzących jakieś imprezy, ale apogeum ma miejsce w piątki, soboty i niedziele. Imprezy trwają od popołudnia do późnej nocy. Na przykład dzisiejszej nocy dzwoniłam do policji 22 minuty po godzinie pierwszej, gdyż przy zamkniętych oknach nie można było zasnąć z powodu strasznej rąbaniny. Żądamy natychmiastowego cofnięcia zezwolenia organizatorowi tej masakry. Mieszkańcy (dzieci, dorośli, którzy wracają z pracy, osoby schorowane) chcą normalnie żyć i odpoczywać przy otwartych oknach, a nie popadać w nerwicę. Mamy nadzieję, że Państwa interwencja przyniesie szybko oczekiwany przez nas efekt spokoju - napisała.

Co na to straż miejska? Anna Nowaczyk z SM potwierdza, że w maju do strażników miejskich wpłynęło kilka skarg związanych z działalnością plaży na Wildzie. Głównie pojawiały się w weekendy w późnych godzinach i pochodziły z osiedla Piastowskiego. - Gdy strażnicy pojawili się na miejscu, był to hałas w granicy akceptacji. Jednak rzeczywiście dźwięk odbija się od budynków po drugiej stronie rzeki i dlatego mieszkańcy, szczególnie pierwszych bloków, skarżą się na hałas - mówi.

Już wiadomo, że w czerwcu w rejonie plaży na Wildzie w weekendy odbywać się będą patrole strażników miejskich. - Są zaplanowane na godziny 19.00 - 3.00. Podobne rozwiązanie stosowano w ubiegłym roku i te patrole dużo dawały. Zadaniem strażników będzie reagowanie chociażby w przypadku zbyt dużego hałasu. Patrolować okolicę będą strażnicy z Wildy i Nowego Miasta - dodaje.

W poniedziałek rano wysłaliśmy wiadomość do organizatorów plaży ze skargą Czytelniczki i prośbą o ustosunkowanie się do sprawy. Po niewiele wnoszącej korespondencji z organizatorami, poprosiliśmy o przesłanie nam odpowiedzi do godziny 12.00 w piątek. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że "wyznaczając termin na otrzymanie odpowiedzi łamiemy prawo". Ostatecznie w piątek do godziny 12.00 nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

O sprawę zapytaliśmy także policję. Funkcjonariusze przyznają, że od początku maja wpłynęło 5 zgłoszeń związanych z hałasem w tym rejonie. Za każdym razem na miejscu pojawiali się policjanci i interwencje kończyły się pouczeniami, bo zgłoszenia były anonimowe. - Policjanci wiedzą, że dziś wieczorem zaplanowano tam wydarzenie, więc na pewno będą obecni w tym rejonie - mówi.

  • Aktualizacja
    piątek, 27.05.2022 r., godz. 12.20
    Aktualizacja
    piątek, 27.05.2022 r., godz. 12.20
    Już po publikacji tekstu organizator przesłał odpowiedzi na nasze pytania. Wynika z nich, że organizatorzy otrzymali skargi od mieszkańców na hałas. - "Już podjęliśmy działania, aby lepiej dostosować poziom głośności naszych wydarzeń" - zapewniają. Plaża ma działać do końca września, a organizatorzy zapewniają, że wydarzenia już nie mają zakłócać ciszy nocnej. Wedle ich zapowiedzi - "Wydarzenia obecnie trwają od godzin popołudniowych do godziny 22 od niedzieli do czwartku, a w weekendy do godziny 23". Z naszych ustaleń wynika jednak, że chociażby dziś jest tu zapowiedziana impreza do godziny 2.00 (informacja ze strony na FB).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro