Reklama

Szykuje się komunikacyjny horror w Plewiskach. Od wtorku zamykają przejazd kolejowy na Kolejowej

fot. Gmina Dopiewo
fot. Gmina Dopiewo

Dla mieszkańców to duże komplikacje.

Od tygodni trwają prace związane z budową węzła przesiadkowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi na ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 roku. Dziś jednak kierowcy poruszający się w tym rejonie, a głównie mieszkańcy Plewisk, muszą przyszykować się na to, że od najbliższego wtorku, 31 maja, czekają ich kolejne duże utrudnienia. Powód? Z ruchu wyłączony zostanie przejazd kolejowy na ulicy Kolejowej na granicy Plewisk i Skórzewa. To z niego korzystają dziś kierowcy, którzy chcą ominąć utrudnienia na Grunwaldzkiej.

Mieszkańcy nie ukrywają, że są przerażeni. - Jeśli droga dojazdowa z Plewisk do Skórzewa zostanie zamknięta, plus utrudniony przejazd Grunwaldzką do Poznania, to od 1 czerwca w Plewiskach będzie Armagedon. Bardzo cieszymy się z tej inwestycji, ale na drogach dojazdowych nie ma żadnych informacji - pisze Krzysztof.

Na Kolejowej kierowcy zyskają nowy wiadukt nad trasą kolejową. Będzie to więc drugi bezkolizyjny przejazd, obok tego powstającego na Grunwaldzkiej. Z oficjalnych informacji wynika, że przejazd na Kolejowej ma być wyłączony z ruchu przez 10 miesięcy. - Ze względu na trwający równolegle na linii kolejowej E20 projekt związany z zabudową systemów sterowania ruchem kolejowym Gmina Komorniki została postawiona przed wyborem: całkowitego zamknięcia ul. Kolejowej na przełomie I i II kwartału 2022r. lub utrzymania jego przejezdności w zamian za pokrycie zmiany aplikacji zabudowywanych systemów sterowania ruchem kolejowym, co zostało wycenione na kwotę ok. 5 mln zł. Decyzja nie była łatwa, jednak ze względu na aspekt ekonomiczny nie pozostawiała wątpliwości o konieczności zamknięcia przejazdu zgodnie z wymogami PKP PLK S.A - wyjaśnia Gmina Dopiewo.

Inwestycja na Kolejowej jest realizowana z pieniędzy PKP PLK, a także gmin Komorniki i Dopiewo przy dofinansowaniu unijnym. PKP PLK wyjaśnia, że zdecydowano się na prowadzenie dwóch tak ważnych inwestycji jednocześnie, by wykorzystać ograniczenia w ruchu pociągów w tym rejonie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro