Reklama
Reklama

Rondo Śródka wciąż spędza kierowcom sen z powiek. Tym razem winna jest roślinność

fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Nierzadko zdarza nam się informować o kolizjach właśnie w tym miejscu.

Jeszcze w marcu, tego roku, przedstawialiśmy tutaj dane statyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych na rondzie Śródka. Są one dość niepokojące, szczególnie, że w 2021 roku odnotowano 130 kolizji. To oznacza, że średnio co 3 dni dochodzi na Śródce do kolizji. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że nie wszystkie zdarzenia drogowe są zgłaszane policji, więc w rzeczywistości kolizji może być więcej.

Co może obecnie dodatkowo wpływać na niebezpieczeństwo związane z przejazdem przez wymienione wyżej rondo? Nasza Czytelniczka zauważa, że widoczność ogranicza zbyt bujna roślinność przy wjeździe do ronda - W sprawie ronda Śródka, uważam że przed samymi dojazdami do ronda jest za wysoka roślinność i z perspektywy osoby siedzącej w aucie osobowym ogranicza to widoczność. W odległości 20 metrów od początku ronda powinna być niska roślinność. I tak samo na rondzie roślinność jest zbyt bujna i nie widać tramwajów na samym rondzie. Jestem za zielenią w mieście, ale rondo powinno być przejrzyste. Moim zdaniem prosty i tani sposób na zmniejszenie ilości wypadków. Jeżdżę 30 lat zawodowo i na rondzie Śródka nie czuje się komfortowo ze względu na ograniczoną widoczność.

Zdaniem eksperta, z którym rozmawiał dziennikarz WTK, przyczyną wypadków na rondach są sami kierowców, którzy za rzadko poruszają się na nich, co powoduje, że mają się "gubić" w tych miejscach.

Dlaczego rondo Śródka jest jednym z najbardziej kolizyjnych rond w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro