Reklama
Reklama

Tragiczny finał policyjnego pościgu. Są wstępne wyniki sekcji zwłok napastnika

fot. Andrzej Borowiak / TT
fot. Andrzej Borowiak / TT

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek pod Obornikami.

Policyjny pościg ruszył za kierowcą samochodu dostawczego marki Iveco, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak relacjonowali funkcjonariusze, akcja zakończyła się tragicznie w miejscowości Gorzewo, gdzie kierowca zjechał w polną drogę, wyszedł z pojazdu i oddał strzały w kierunku policjantów. Napastnik zginął - to 53- letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Wcześniej znany był policji. Ranni funkcjonariusze trafili do szpitala.

Już we wtorek wieczorem funkcjonariusze poinformowali, że mężczyzna strzelał do policjantów z rewolweru czarnoprochowego, na który nie jest wymagane pozwolenie. W pojeździe miał drugi, ponadto nie przewoził żadnych zabronionych przedmiotów.

Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Jak informuje Radio Poznań, znane są wstępne wyniki. "Ze wstępnej opinii sekcji zwłok wiemy, że śmierć nastąpiła w wyniku dwóch śmiertelnych postrzałów z broni palnej. Są dwie rany śmiertelne, postrzałowe klatki piersiowej. To są rany wlotowe i wylotowe, rany są umiejscowione z tyłu ciała. Czekamy na wyniki, czy ten pan był pod wpływem alkoholu czy pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych" - mówi cytowany przez Radio Poznań, rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Wawrzyniak.

Opinia w tej sprawie ma pojawić się za miesiąc. Jak już wspominali policjanci, przygotowana zostanie też opinia przez biegłych z zakresu balistyki. Nadal nie wiadomo, dlaczego mężczyzna uciekał.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro