Reklama

Pod Poznaniem przejęto ponad 2 tony tytoniu i prawie 5000 papierosów o wartości 1,2 mln zł

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Akcję przeprowadziła Straż Graniczna z poznańskiej Ławicy.

W czwartek funkcjonariusze SG skontrolowali jeden z samochodów, w którym znaleźli 6 worków z krajanką tytoniową. - Towar nie posiadał żadnych oznaczeń polską akcyzą. Nielegalny towar należał do 57-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. W wyniku kolejnych przeszukań posesji znajdujących się w podpoznańskich miejscowościach, które Polak wykorzystywał do przestępczej działalności, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli łącznie 2,2 tony tytoniu oraz 209 kilogramów krajanki tytoniowej, jak również 4 740 sztuk papierosów oznaczonych jedynie białoruską akcyzą. Wartość zabezpieczonego towaru to 1,2 miliona złotych - wyjaśnia Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na terenie posesji znaleziono też linię do produkcji krajanki tytoniowej, w tym maszynę do krojenia tytoniu i wagi do porcjowania. 57-latkowi postawiono zarzut obrotu wyrobami akcyzowymi bez zezwolenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro