Reklama
Reklama

Burza z wichurą nad Wielkopolską. Kilkadziesiąt interwencji strażaków

ulica Łozowa | fot. Czytelniczka

Wielkopolscy strażacy ze względu na burze i silny wiatr, które w nocy pojawiły się nad Wielkopolską odnotowali znacznie więcej interwencji.

Strażacy ze względu na burze i intensywne opady deszczu musieli interweniować w całym województwie kilkadziesiąt razy. Odnotowaliśmy do tej pory ponad 70 zdarzeń, które dotyczyły burz, silnego wiatru i opadów deszczu. Były to głownie połamane gałęzie, powalone drzewa, czy podtopienia. Pojawiały się też informacje o poderwanych dachach. Nikomu nic poważnego się nie stało - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków. Mogą występować też problemy z dostawami prądu, w związku z pozrywanymi liniami energetycznymi.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W Poznaniu do godziny 7:00 takich zgłoszeń było kilkanaście. Jak poinformował nas kierownik ruchu CNR MPK nie spowodowało to żadnych utrudnień na poznańskich ulicach. Tramwaje i autobusy od samego rana kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Przypominamy, że do godzin popołudniowych w całej Wielkopolsce obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. W powiatach: kaliskim, Kaliszu, kępińskim, kolskim, Koninie, konińskim, ostrzeszowskim, tureckim obowiązuje do godziny 17:00, w pozostałych powiatach do 15:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro