Reklama
Reklama

Komunikacja zastępcza na Głogowskiej: "chcąc dostać się na Górczyn najlepiej zażyć tabletki uspokajające"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Skarżą się pasażerowie.

- Szanowni państwo, jeśli komunikacja zastępcza na trasie PST będzie wyglądać tak, jak wygląda na trasie Górczyn-Glogowska/Hetmańska to czeka nas całkowity Armageddon! Chcąc dostać się na Górczyn najlepiej zażyć tabletki uspokajające, bo nie idzie tego zdzierżyć na spokojnie. Autobusy za tramwaj T5 jadą jak chcą, mimo że teoretycznie jest ustalony rozkład jazdy, to odjeżdżają i przyjeżdżają o sobie tylko znanych godzinach. Ludzie wkurzeni tłoczą się na przystanku Głogowska/Hetmańska, bo nie ma innego sposobu, żeby przejechać przez ten remontowany odcinek. Czy moglibyście zapytać szanowne władze miejskie jak się z tym czują, że oprócz wkurzenia kierowców aut, teraz doprowadzeni do szewskiej pasji są także pasażerowie MPK? - dopytuje nasz Czytelnik.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Zapytaliśmy o sytuację w MPK i ZTM. - Układ komunikacji zastępczej podczas prac torowych przy zajezdni MPK na ulicy Głogowskiej ma zapewnić możliwość dojazdu od skrzyżowania ulicy Głogowskiej i Hetmańskiej do pętli Górczyn PKM. Trasa linii T5 została tak wytyczona, żeby jak najlepiej zastąpiła tramwaj oraz żeby autobus mógł sprawnie przejechać ten odcinek. Dlatego od ulicy Dalekiej do miejsca prac przy zajezdni autobusy (w obu kierunkach) kursują po torowisku. Ponadto częstotliwość kursowania w godzinach szczytu w dni robocze została ustalona na co około pięć minut - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. - Ewentualne opóźnienia realizacji rozkładu jazdy wynikają z niezależnych od ZTM i MPK zatorów komunikacyjnych. Zależy nam, żeby komunikacja zastępcza była jak najbardziej dogodna i pewna, ale należy pamiętać, że nie jest ona w stanie konkurować z pewną i sprawną komunikacją tramwajową - dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się MPK Poznań. - Na czas prowadzenia prac torowych, z myślą o pasażerach podróżujących na czasowo pozbawionym tramwajów odcinku Głogowska/Hetmańska-Górczyn PKM ZTM uruchomił linię "za tramwaj" T5. Autobusy tej linii kursują z częstotliwością: od 5 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego do 7-8 minut poza szczytem i w weekendy. MPK Poznań czyni starania, aby realizowane kursy odbywały się punktualnie - zresztą, aby jak najbardziej usprawnić przejazd część trasy linii T5 wyznaczono po torowisku - a ewentualne opóźnienia mogą być związane z czasowo występującymi na jezdni zatorami - podkreśla Agnieszka Smogulecka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro