Reklama

UAM: studenci poniosą karę za niewłaściwe zwracanie się do osób transpłciowych? Młodzież Wszechpolska składa sprzeciw

fot. Młodzież Wszechpolska Poznań
fot. Młodzież Wszechpolska Poznań

Uważają to za absurdalny żart.

Młodzież Wszechpolska mówi dość rewolucyjnemu szaleństwu i wyraża sprzeciw wobec rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiły Kaniewskiej. Publicznie mówią o uchwałach proponowanych przez panią rektor, że są skandaliczne.

Dawid Trzeciak, prezes Koła Poznań Młodzieży Wszechpolskiej przedstawił w czwartek swoje postulaty.

- Znajdujemy się pod Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, który ponownie wzbudza wiele emocji w opinii publicznej - wyjaśniał Trzeciak i wspomniał o patologii, do jakiej miało dojść podczas rekrutacji w ubiegłym roku. - Dzisiaj jesteśmy tutaj w sprawie dokumentu, który zaproponowała pani rektor Bogumiła Kaniewska, nosi on tytuł "Polityka równościowa i antydyskryminacyjna". Autor tekstu rozpisuje się o konieczności wprowadzenia dodatkowych środków zapobiegawczych w celu zwalczania mobbingu, prześladowania, czy molestowania. Co do tego ostatniego, narosło najwięcej wątpliwości - mówił Dawid Trzeciak i dodał, że w jeden z punktów wymienionej uchwały brzmi kontrowersyjnie: "Przykładem molestowania lub molestowania seksualnego mogą być; umyślne używanie niewłaściwego imienia lub zaimka w odniesieniu do osoby transpłciowej lub odwoływanie się do jej tożsamości płciowej.

Według prezesa koła Młodzieży Wszechpolskiej takie określenia jeszcze parę lat temu mogły służyć jako mało śmieszny żart lub być podstawą do śmiesznych memów internetowych.

- Dzisiaj renomowana uczelnia, jaką bez wątpienia jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, stara się chore i absurdalne pomysły wpisywać do uchwały - komentował oburzony Dawid Trzeciak. Mężczyzna podkreślał, że płeć ludzka, to fakt biologiczny, z którą tylko osoby zarażone "lewicową nowomową" mogą dyskutować.

Po przemówieniu prezes koła złożył na ręce rektor UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej dokument zawierający wątpliwości i sprzeciw co do proponowanej przez rektor uchwały.

- Zwracamy się do niej o dokonanie namysłu nad tą uchwałą - powiedział Trzeciak.

Młodzież Wszechpolska zapowiedziała, że złoży pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki z prośbą o rodzaj kontroli w uczelni.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro