Reklama
Reklama

Napadli na kuriera i ukradli mu przesyłkę pobraniową, którą sami zamówili. W środku złoty łańcuch za 15 tysięcy

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w Lesznie 13 maja.

- W samo południe dostawca paczek jednej z kurierskich firm podczas dzwonienia domofonem do mieszkania w bloku wielorodzinnym w Lesznie został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca na klatce schodowej użył wobec dostawcy gazu łzawiącego, wyrwał paczkę, a następnie uciekł. Była to paczka pobraniowa o wartości prawie 15 tysięcy złotych - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci szybko zajęli się sprawą i ustalili, że prawdopodobnie za przestępstwem stoi troje mieszkańców Dolnego Śląska. - Już po trzech dniach funkcjonariusze zatrzymali w swoich domach, w Legnicy i Zgorzelcu, 32-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że to 32-latka zamówiła na portalu ogłoszeniowym złoty łańcuch o wartości 15 tysięcy złotych. Zapłacić miała przy odbiorze. - W międzyczasie utrzymywała kontakt z kurierem w celu odbioru przesyłki, natomiast jej znajomi zajęli się zaplanowaniem ataku na mężczyznę. 23-latek użył wobec dostawcy miotacza gazu łzawiącego, wyrwał paczkę i uciekł. Następnie we troje spieniężyli zawartość paczki w jednym z wrocławskich lombardów. Leszczyńscy policjanci dotarli do tego miejsca i odzyskali skradzioną biżuterię - dodaje.

Całej trójce postawiono zarzut rozboju, a 23-latek dodatkowo działał w warunkach recydywy. Postawiono mu dodatkowo zarzut posiadania narkotyków, które miał przy sobie w chwili zatrzymania. Policjanci już wiedzą, że w Polsce dochodziło do podobnych rozbojów, sprawa jest więc rozwojowa i zatrzymani mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

18 maja wszyscy podejrzani trafili do aresztu. 23-latkowi grozi 18 lat więzienia, a pozostałej dwójce - 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro