Reklama
Reklama

Pewny pracodawca w niepewnych czasach

Obecny zakład produkcyjny Aluplast w Poznaniu przy ul. Gołężyckiej

W okresie niepewności i zawirowań rynkowych, wywołanych globalnymi zjawiskami takimi jak pandemia, a w ostatnim czasie konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą, dobra, stabilna praca to prawdziwy skarb. Wiele osób zastanawia się dziś z niepokojem nad dalszymi perspektywami swojego zatrudnienia, ponieważ przerwane łańcuchy dostaw powodują problemy w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w wielu branżach.

W Poznaniu jest jednak firma, której, dzięki dużej elastyczności działania i zróżnicowanym rynkom zbytu, nie tylko udało się przejść przez okres pandemii bez przestojów i strat, ale również odnotować znaczący wzrost obrotów handlowych.

To Aluplast, lider w produkcji profili okiennych z PVC w Polsce - firma, której zakład od ponad 20 lat funkcjonuje na poznańskiej Starołęce, nieopodal pętli tramwajowej przy ul. Unii Lubelskiej.

Rok 2021 zakończył się dla Aluplastu osiągnięciem rekordowego poziomu przychodów ze sprzedaży w wysokości ponad 975 milionów złotych. Oznacza to wzrost o prawie 43% w stosunku do roku 2020 i ponad 62% w stosunku do roku 2019.

Ta niezwykle wysoka dynamika sprzedaży utrzymuje się również w tym roku. Po pierwszym kwartale 2022 r. wzrost obrotów wyniósł 42% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z tego powodu Aluplast systematycznie zwiększa swój potencjał produkcyjny i prowadzi ciągły nabór na stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne. Rekrutuje m.in. operatorów, elektryków, mechaników, ślusarzy itd.

Tutaj liczby mówią same za siebie. W roku 2021 pracę w Aluplast znalazło 206 osób, a w okresie styczeń-kwiecień 2022 roku kolejnych 67 nowych osób. Prowadzona jest szeroka akcja rekrutacyjna, w ramach której poszukiwane są osoby do kilku działów w firmie.

Chcąc sprostać ogromnemu popytowi na nasze produkty, musimy szybko i skutecznie powiększać nasz zespół - mówi Katarzyna Regulska, starszy specjalista ds. personalnych w Aluplast - liczymy na to, że nasza oferta zainteresuje osoby pragnące rozwijać się i budować swoją przyszłość w stabilnej, godnej zaufania firmie. Obecnie wdrażamy nowy program rozwoju kompetencji, w ramach którego oferujemy przyuczenie od podstaw do zawodu operatora maszyn. Z uwagi na nasz bardzo dynamiczny wzrost - bardzo potrzebujemy pracowników o specjalistycznych kompetencjach związanych z obsługą maszyn. Nasz program jest ścieżką rozwoju wewnętrznego dla naszych pracowników - daje szansę przekwalifikowania się i awansu płacowego.

O dobrych perspektywach długofalowego zatrudnienia w firmie Aluplast dobrze świadczy ilość pracowników, którzy zdecydowali się związać z nią na dłużej - co trzecia osoba pracuje tu od ponad dziesięciu lat.

Nowy zakład, nowe miejsca pracy

Plany Aluplast sięgają daleko. W połowie tego roku zakończony zostanie II etap budowy nowej fabryki Aluplast w podpoznańskich Nagradowicach. Do użytku oddana zostanie nowa hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne o łącznej powierzchni ok. 20 tys. m2. W nowej fabryce planowane jest zainstalowanie 50 linii do produkcji profili z PVC, co podwoi moce produkcyjne firmy. Montaż pierwszych, nowych linii powinien następować na początku drugiego półrocza 2022. Firma szacuje, że po zakończeniu inwestycji zatrudnienie wyniesie ponad 1000 osób. Poznański zakład przy ul. Gołężyckiej nadal będzie funkcjonował.

Aluplast od 20 lat jest liderem rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, z udziałem rynkowym szacowanym na ok. 24-25%. Polska spółka, utworzona w 1995 roku w Poznaniu, jest obecnie odpowiedzialna za obsługę takich rynków jak: Polska, Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia. Aluplast sp. z o.o. jest częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które jest obecny w ponad 80 krajach na całym świecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro