Reklama
Reklama

Zatrzymano złodziei luksusowych aut m.in. z terenu Poznania. Znaleziono przy nich "walizki"

fot. policja

Sprawą zajmowali się policjanci z Leszna.

Akcja policji odbyła się 11 maja. W środku nocy funkcjonariusze z Leszna weszli na teren dwóch posesji - w województwie dolnośląskim i zachodniopomorskim. - Na Dolnym Śląsku, w powiecie górowskim zatrzymali 39-latka, właściciela posesji. W jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli ukryty pojazd marki Audi Q5, warty 185 tysięcy złotych, który poprzedniej nocy został skradziony sprzed posesji na terenie Szczecina - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. - Zarówno w aucie jak i garażu znajdowały się zagłuszarki sygnału GPS. 39-latek był poszukiwany celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności - dodaje.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Do drugiego zatrzymania doszło w nadmorskiej miejscowości. Na terenie jednego z ośrodków wczasowych zatrzymano kobietę i mężczyznę. To 36-latek z Wrocławia i 27-latka z powiatu górowskiego. - W miejscu ich przebywania znaleziono sprzęt służący do kradzieży samochodów, w tym m. in. tzw. "walizki", zagłuszarki sygnału GPS oraz odzież mogącą służyć do popełniania przestępstw. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania policjanci natrafili na karton, w którym znajdowało się 120 sztuk stomatologicznych implantów. Jak się okazało skradziono je wraz osobowym mercedesem w pierwszych dniach maja z terenu Poznania. Wartość skradzionego mienia wyniosła około 250 tysięcy złotych.

W trakcie akcji zabezpieczono 50 tysięcy złotych w gotówce. Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące kradzieży samochodów, włamania, paserstwa i posiadania narkotyków. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro