Reklama
Reklama

Koniec ze stanem epidemii. Obowiązywał ponad 2 lata

Dezynfekcja przystanków z początków pandemii | fot. UM Poznań

Stan epidemii w Polsce wprowadzono 20 marca 2020 roku. W poniedziałek oficjalnie go zniesiono.

Od poniedziałku mamy w kraju stan zagrożenia epidemicznego. Jest to stan, w którym występuje ryzyko wystąpienia epidemii. Wciąż obowiązkowe jest noszenie maseczek w aptekach, szpitalach i przychodniach - zniesienie stanu epidemii nie znosi tego obowiązku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Czy zniesienie stanu epidemii wprowadzi jakieś większe zmiany w życiu Polaków? Specustawa covidowa obowiązuje zarówno w stanie epidemii, jaki i zagrożenia epidemicznego, a więc w mocy pozostaje większość jej zapisów. Pracownicy wciąż mogą pracować zdalnie, ale są pewne zmiany w prawie, które przestaną obowiązywać. Na przykład tylko do końca maja, w związku ze zniesieniem stanu epidemii w tym miesiącu, obowiązywać będzie zwolnienie z podatku od przychodów z budynków. Także w maju wygaśnie prawo do odliczenia od dochodu CIT i PIT darowizn przekazywanych na walkę z COVID-19 wybranym instytucjom czy NGS-om.

Takie komunikaty można było usłyszeć w Poznaniu na początku stanu epidemii:


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro