Reklama
Reklama

Grunwaldzka w weekend bez ruchu wahadłowego. Co będzie się działo w kolejnych dniach?

fot. PIM

Wykonawca inwestycji polegającej na budowie węzła przesiadkowego Grunwaldzka przygotowuje się do prac, które wiążą się z kolejnymi zmianami organizacji ruchu.

Prace te w ostatnim czasie skupiają się głównie na przebudowie sieci uzbrojenia podziemnego. Wymagają wyłączania z ruchu fragmentów jezdni dróg na granicy Poznania i Plewisk. W dniach 16-18 maja roboty te będą realizowane na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Twardogórskiej, gdzie przewidziany jest ruch wahadłowy kierowany ręcznie.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Nie będzie natomiast konieczności wprowadzenia całodniowego ruchu wahadłowego przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Piwoniowej, co zapowiadaliśmy na dni 14 i 15 maja (sobota i niedziela). Wykonawca zrealizował planowane prace szybciej i jedynie 14 maja może potrzebować wyłączenia fragmentu jezdni, ale na krótki czas - informują urzędnicy PIM.

W dniach 16-17 maja (poniedziałek i wtorek) prowadzone będą dalsze prace związane z przebudową sieci uzbrojenia podziemnego, tym razem w zakresie sieci teletechnicznej i wodociągowej przy skrzyżowaniu ul. Twardogórskiej i Grunwaldzkiej. Nieprzejezdny będzie wschodni fragment skrzyżowania od ul. Twardogórskiej. W tym czasie przewidziany jest ruch wahadłowy kierowany ręcznie - dodają.

18 maja prace będą kontynuowane w rejonie tego skrzyżowania, ale ręczne sterowanie ruchem przewidziane jest już tylko dla przejeżdżających ul. Twardogórską. We wszystkie trzy dni, tzn. 16-18 maja, zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od godz. 5 rano i trwać przez cały dzień do zakończenia prac - kończą urzędnicy.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro