Reklama
Reklama

Ogromna nielegalna fabryka papierosów w Wielkopolsce. Mogła produkować 5 mln papierosów na dobę

fot. CBŚP

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowany był międzynarodowy zespół policjantów m.in. z Polski, Słowacji i Czech. - Pierwsze działania przeprowadzono we wrześniu 2021 roku, kiedy to zatrzymano 19 osób oraz zlikwidowano w Polsce i na Słowacji 3 kompletne linie produkcyjne służące do wytwarzania papierosów, magazyny, w których znajdowały się komponenty do produkcji wyrobów tytoniowych i ponad 5 mln sztuk nielegalnych papierosów z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych marek tytoniowych - podaje CBŚP.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Na tym jednak nie skończono. W ubiegłym miesiącu kryminalni zlikwidowali jedną z najnowocześniejszych nielegalnych fabryk papierosów w kraju. - W wynajętej hali magazynowej w województwie wielkopolskim znajdowała się kompletna linia służąca do produkcji krajanki tytoniowej i profesjonalna linia do produkcji papierosów, w tym specjalistyczne maszyny i surowce niezbędne do ich przygotowania. Z wstępnych ustaleń wynika, że wydajność przejętej maszynowy wynosiła 5 tysięcy sztuk papierosów na minutę, co pozwalało wyprodukować około 5 mln papierosów na dobę przy dwuzmianowej produkcji - dodaje.

W trakcie akcji zabezpieczono ponad 5,5 mln papierosów wartych około 4,4 mln złotych, a także 11 ton krajanki tytoniowej. Zatrzymano 9 osób w wieku od 33 do 54 lat. - Wśród nich znajdował się mężczyzna poszukiwany 9 listami gończymi, u którego zabezpieczono 6 sfałszowanych dokumentów tożsamości potwierdzających obywatelstwo różnych narodowości. Mężczyzna był ścigany m.in. w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejszą działalność związaną z nielegalną produkcją wyrobów akcyzowych.

Zatrzymani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, uchylanie się od opodatkowania, wytwarzanie wyrobów tytoniowych. Ale lista jest znacznie dłuższa. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro