Reklama
Reklama

Rodzina zatrudniła ją do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Okradła ich na ponad 26 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ArturLuczka / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ArturLuczka / pixabay.com

Każda kradzież bulwersuje, ale ta należy do wyjątkowo bezczelnych.

Wszystko zaczęło się na początku roku. Małżeństwo z gminy Piaski w powiecie gostyńskim odkryło, że z domu giną pieniądze. 1 lutego para zorientowała się, że zniknęło 1500 złotych. Po dwóch tygodniach zniknęło 1600 złotych, a 1 marca ponownie 1500 złotych. Pieniądze przechowywane były w kopercie w pokoju córki. Córki, która jest dzieckiem z niepełnosprawnością i wymaga opieki.

Ze względu na wyjazdy rodzice w 2020 roku zdecydowali się na zatrudnienie opiekunki do dziecka. - U podopiecznej bywała raz na dwa tygodnie, a potem nawet co tydzień. Kobieta swoje obowiązki wypełniała właściwie, małżeństwo nie miało żadnych uwag do jej postawy - wyjaśnia policja. Znikające pieniądze dały jednak parze do myślenia. Tym bardziej, że ginęło ich coraz więcej. Pod koniec marca z sypialni małżeństwa zniknęło 1500 dolarów.

- To jednak nie koniec tego co przeżywali wyżej wymienieni. W pierwszej połowie kwietnia ze szkatułki kobiety zniknęła duża część biżuterii. Kobieta nie chciała jednak nic zgłaszać, ponieważ nie była w stanie stwierdzić kto rzeczywiście dokonywał tych kradzieży. Przed jednym z wyjazdów, gdy opiekunka zajmowała się córką, pokrzywdzona przeliczyła znajdujące się w domu pieniądze, a następnie udała się na zakupy. Po powrocie, pod nieobecność w pokoju opiekunki, przeliczyła znajdujące się w szufladzie pieniądze i okazało się, że brakuje aż 3800 zł. Wtedy to kobieta zorientowała się, że to właśnie opiekunka dokonywała tych kradzieży. W związku z popełnionym przestępstwem pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w KPP Gostyń - dodaje.

29-letnią opiekunkę zatrzymano. Usłyszała zarzuty przywłaszczenia pieniędzy i biżuterii na kwotę 19 900 złotych i 1500 dolarów. Przyznała się do winy. Policjantom tłumaczyła, że kradła, bo jest w złej sytuacji finansowej. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro