Reklama

Prawie 5 mln złotych za naprawę Solarisa Tramino, który uczestniczył w zderzeniu tramwajów przy rondzie Starołęka

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

MPK otworzyło oferty złożone w przetargu na remont pojazdu.

5 sierpnia 2021 roku na ulicy Hetmańskiej, tuż przed rondem Starołęka, doszło do wypadku z udziałem dwóch tramwajów. Tramwaj linii nr 12 z dużą prędkością wjechał w stojącą na przystanku "siódemkę". W wyniku wypadku ucierpiało 31 osób, w tym dwie były ciężko ranne. Do szpitali trafiło 29 osób. Prokuratura Rejonowa Poznań - Nowe Miasto wszczęła śledztwo pod kątem katastrofy w ruchu lądowym. Pod koniec ubiegłego roku motorniczy "dwunastki" usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Nie przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Teraz MPK zajmuje się naprawą uszkodzonego tramwaju Solaris Tramino, który w chwili wypadku kursował na linii nr 7 i stał na przystanku. Wjechał w niego Moderus Gamma. Jak podaje transport-publiczny.pl, przetarg na naprawę Tramino ogłoszono w ubiegłym miesiącu. We wtorek minął termin składania ofert. Zainteresowana przeprowadzenie robót jest jedna firma - konsorcjum Saatz i Falkone. Kosztorys naprawy chce przygotować za nieco ponad 200 tysięcy złotych, a każda roboczogodzina ma kosztować prawie 300 złotych. Ujawniono, że MPK Poznań na naprawę chce wydać prawie 4,8 mln złotych. Będą to pieniądze pochodzące z ubezpieczenia.

Co ze zniszczonym Moderusem Gamma? Pojazd w chwili wypadku był na gwarancji, dlatego naprawą zajmie się producent. Wstępnie oszacowano, że koszt naprawy to kilkaset tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro