Reklama
Reklama

Najpiękniejsze melodramaty, które skradną ci serce

Wyciskacze łez. Bardzo wzruszające. Zmuszające do myślenia. Często czułe, romantyczne, ale jednocześnie bolesne. Takie właśnie są melodramaty. Na przestrzeni lat powstało ich tak wiele, że zapewne ciężko byłoby je nawet zliczyć. Jedne są lepsze, drugie gorsze - jak to zawsze bywa z filmami. Dlatego my, dla każdego, kto lubi melodramaty, wybraliśmy te, które najbardziej warte są uwagi - oczywiście naszym subiektywnym zdaniem. Zobaczcie, co znalazło się na naszej liście polecanych melodramatów. Co już oglądaliście? A co dodalibyście do listy?

Między słowami

Bob jest Amerykaninem, 50-latkiem, który przyjeżdża do Tokio, gdzie ma nakręcić reklamę. Jednak każda scena okazuje się być dla niego wyzwaniem i wszystko bardzo się wydłuża. Do hotelu, w którym mieszka, wprowadza się młode małżeństwo - Charlotte i John. On jest fotografem, więc całymi dniami Charlotte snuje się sama po hotelu. Pewnej nocy poznaje Boba przy barze. Okazuje się, że łączy ich dużo więcej niż bezsenność. Zaczynają rozmawiać, między nimi rodzi się więź, która pomoże im oboje. Coraz mocniej zbliżają się do siebie, chociaż wiedzą, że ich uczucie nie ma szans na powodzenie.

Tajemnica Brokeback Mountain

Film opowiada nam historię dwóch młodych mężczyzn. Ennis i Jack poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Ich każdy dzień jest taki sam, ogarnia ich kompletna monotonia. Wydaje się, że wszystko z góry zostało już zaplanowane. Obu jednak pragnie czegoś innego. Ich nowy pracodawca wysyła ich do pracy na wzgórze Brokeback, gdzie zawiązuje się między nimi bardzo głęboka zażyłość. Tam dzieją się rzeczy, które na zawsze odmienią ich życia. U schyłku lata oboje opuszczają to miejsce i układają sobie swoje życia. Po czterech latach znowu się spotkają, a ich więź wydaje się być tylko mocniejsza. Czy ich tajemnica ze szczytu tej góry wyjdzie na jaw? "Tajemnica Brokeback Mountain" z pewnością bardzo się wam spodoba.

Jeden dzień

Są jak ogień i woda. Kompletnie różni. Poznają się w noc ukończenia szkoły - 15 lipca 1988 roku. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, która marzy o tym, aby osiągnąć coś wielkiego. On z kolei jest bogaczem, uwodzicielem, który chce, aby cały świat kładł mu się u stóp. Wtedy właśnie postanawiają, że co roku, 15 lipca, będą się ze sobą spotykać i opowiadać sobie, co wydarzyło się przez cały rok. Obserwujemy 20 lat ich spotkań, podczas których opowiadają o niespełnionych nadziejach, złamanych obietnicach i sercach, miłościach, sukcesach, marzeniach i wszystkim tym, co może spotkać człowieka na przestrzeni roku. Prawdziwy wyciskacz łez!

Charlie

Charlie to nastolatek, który uczęszcza do pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Jest nieśmiały i wyobcowany, to typowy przykład outsidera. Kompletnie nikt nie rozumie tego, jaki jest. Nie pasuje do żadnej grupki, ma niekonwencjonalne poglądy, przez które ciężko mu nawiązać z kimś nić porozumienia i nie zamierza, a może nawet nie umie, dopasować się do nikogo. Samotnie zmaga się z wieloma rzeczami, z którymi chłopak w jego wieku nie powinien się zmagać - samobójstwo przyjaciela, ciężkie rodzinne relacje czy narkotyki. Swoje pierwsze miłosne doświadczenia też przeżywa sam. Aż do momentu, kiedy Sam i Patrick zauważają Charliego, widzą jego wrażliwość, wiedzą, że jest inteligentny. Dlatego postanawiają się z nim zaprzyjaźnić. W rolach głównych Logan Lerman, Emma Watson i Ezra Miller.

Wiek Adaline

Przepiękny film, który opowiada nam historie Adaline. Urodziła się na początku XX wieku, jako dwudziestolatka miała wypadek, który sprawił, że przestała się starzeć. Wydawałoby się, że to wspaniała sprawa, ale czasami nieśmiertelność ma swoje minusy. Musi ukrywać się przed władzą, która chce przeprowadzić na niej eksperymenty, a w dodatku co chwilę zmienia tożsamość, traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się i często umierają na jej oczach. W końcu Adaline znajduje coś, czego szukała od lat. Piękną, wielką miłość, dla której chciałaby wyrzec się swojej nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

Artykuł powstał we współpracy ze spokeo.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro