Reklama
Reklama

Otworzył alkohol w sklepie, wypił a butelkę odłożył na półkę. Miał wyjątkowego pecha

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Na zakupach byli policjanci po służbie.

Kilka dni temu na teren jednego ze sklepów na terenie Piły wszedł 25-letni mężczyzna. Będący po służbie funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy również robili w tym miejscu zakupy, zauważyli jak mężczyzna otworzył butelkę z alkoholem, którą wypił, a następnie odłożył z powrotem na sklepową półkę.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Policjanci w pierwszej kolejności o zaistniałej sytuacji powiadomili ochronę sklepu, którego monitoring zarejestrował również jak mężczyzna wkłada do torby flakoniki z perfumami, a po chwili przekracza linię kas nie płacąc za schowany wcześniej towar. Funkcjonariusze udzielili wsparcia i udali się do mężczyzny wspólnie z ochroniarzem ponieważ wiedzieli z wcześniejszych interwencji, że może być on agresywny - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy policji w Pile.

O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny pilskiej jednostki, który na miejsce skierował umundurowany patrol. W trakcie oczekiwania na przyjazd radiowozu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Policjanci próbowali uspokoić sprawcę, lecz ten nie reagował na wydawane polecenia. W pewnym momencie, z uwagi na rosnące zagrożenie bezpieczeństwa personelu sklepu, funkcjonariusze obezwładnili agresora, który następnie trafił w ręce umundurowanych policjantów - dodaje.

Mężczyzna trafił do aresztu. Okazało się, że był on również sprawcą innej kradzieży kilka tygodni wcześniej. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku sąd orzekł wobec niego karę ograniczenia wolności w wymiarze 40 godzin prac społecznych oraz zobowiązał go do zapłaty równowartości skradzionego mienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro