Reklama
Reklama

Rusza Wielkie Grillowanie UAM. "Dzięki symbolicznej opłacie za wstęp, studenci wspierać będą uchodźców z Ukrainy"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mateusz Kina
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Mateusz Kina

Wielkie Grillowanie wraca po pandemicznej przerwie. Odbywać się będzie 11 i 12 maja na terenie Kampusu Morasko. Jak już zapowiadaliśmy na scenie wystąpią między innymi Bitamina, Otsochodzi, Peja, Prohibicja, Roxana Tutaj & Good Omen, LIT, dj Wjs, Rookie Polish Jesus oraz Potheadzzz.

Już wcześniej zapowiadaliśmy, że za udział w tegorocznej imprezie zapłacą również studenci. 10 złotych za bilet jednodniowy lub 15 złotych za karnet na dwa dni. Część zebranych w ten sposób pieniędzy wesprze uchodźców. 5 zł z każdego biletu zostanie przekazane na organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy w Poznaniu i powiecie poznańskim. Półkolonie, organizowane przez Fundację Jeden Uniwersytet mają na celu integrację najmłodszych mieszkańców Poznania i okolic - informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest partnerem tego wydarzenia, a Marszałek Marek Woźniak honorowym patronem.


Wszyscy pozostali za wstęp na jeden dzień zapłacą 30 złotych, a za karnet 50 złotych.

W związku z wydarzeniem trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. 11 i 12 maja w godzinach od 18:00 do 2:00 dnia następnego, zamknięta dla ruchu ogólnego - z wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej - będzie ul. Stróżyńskiego na odcinku od ul. Smoleńskiej do wyjazdu z osiedla Stefana Batorego nr 79-79a (w rejonie pętli tramwajowej os. Sobieskiego) - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

O zmianach dotyczących komunikacji zbiorowej pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro