Reklama
Reklama

Kolejna rewitalizacja w Poznaniu. Tym razem chodzi o prestiżowy adres!

U zbiegu Nowowiejskiego i Działyńskich ruszają prace renowacyjne. Działyńskich 6 odzyska dawny blask!

Odnowiona zostanie dekoracyjna elewacja w stylu neobarokowym, z pięknymi hełmami dachowymi zwieńczonymi iglicami. Budynek wyróżniają długie balkony z ażurowymi balustradami. Po renowacji, całość będzie wyglądała jak przed ponad 130 laty - gdy budynek został oddany do użytku.

przywrócenie ŚWIETNOŚCI

Nowy wygląd zyska też wnętrze budynku. Odrestaurowane zostaną klatki schodowe z reprezentacyjnymi holami wejściowymi.

- Wewnątrz, na klatkach schodowych, uwagę przyciągają ozdobne balustrady, misterne dekoracje malarskie i elementy sztukatorskie. Wszystkie te elementy, ale też stolarka, zostały dokładnie skatalogowane i ujęte przez nas w programie prac konserwatorskich - opowiada Robert Toporski, Pełnomocnik Inwestora - dołożymy wszelkich starań by całość, po zakończeniu prac, prezentowała się imponująco.

Na przełomie XIX i XX wieku, w kamienicach przy ulicy Działyńskich, również w kamienicy pod szóstką, znajdowały się duże, bardzo eleganckie mieszkania oficerów i bogatych przedsiębiorców. Trzeba nadmienić, że cała ulica Działyńskich była wówczas uznawana za jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic Poznania.

Jak dodaje, Robert Toporski, dzięki podejściu jakie prezentuje inwestor, dbałości o zachowanie i odtworzenie oryginalnego wyglądu kamienic, oraz dzięki kolejnym, udanym renowacjom przeprowadzanym w tym rejonie, ulica Działyńskich odzyskuje dawną pozycję.

REWITALIZACJA na najwyższym poziomie

Przywrócenie blasku kamienicy przy Działyńskich, to kolejna rewitalizacja przeprowadzana przez inwestora, bo firma pochwalić się może wieloma udanymi i docenianymi modernizacjami zabytkowych kamienic.

- Te wymagające doświadczenia i wiedzy realizacje, dają nam szczególną satysfakcje! Dodam, że nasza siedziba znajduje się w jednej z nich, w Kamienicy Wicherkiewiczów przy ul. Św. Marcin 11 w Poznaniu - mówi Mariusz Sołtysiak, prezes firmy Soltbau, Generalny Wykonawca współpracujący z inwestorem od lat - Gdy przywracamy świetność kamienicom, wybieramy najlepsze rozwiązania technologiczne, by projekt był wykonany na najwyższym poziomie - dodaje.

NIEBANALNE MIESZKANIA w sercu Starego Poznania

W kamienicy przy Działyńskich 6, powstaną lokale mieszkalne i przestrzenie biurowe. Zajdą się tam ciekawe, 2 poziomowe mieszkania, lokale z antresolami ale też typowe dla XIX wiecznej zabudowy kamienicznej, wysokie mieszkania z wykuszami. Do mieszkań w oficynie, dobudowane zostaną duże balkony o awangardowej konstrukcji i designerskim wyglądzie. Na dziedzińcu pojawi się też zieleń. CO ważne, dla podniesienia komfortu nowych mieszkańców, w budynku zainstalowane zostaną dwie windy.

Chcesz poznać ofertę lokali na sprzedaż?
Zadzwoń:
61 10 10 443
Napisz:
[email protected]

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro