Reklama
Reklama

Tak mają wyglądać odrestaurowane kamienice na rogu Podgórnej i Szkolnej. Projekt robi wrażenie

fot. kamienicawiedenska.pl / MOOTION STUDIO Z
fot. kamienicawiedenska.pl / MOOTION STUDIO Z

W listopadzie ubiegłego roku ogłoszono, że w budynkach w końcu zacznie się coś dziać.

O tym, że budynki znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku mówiło się od lat. Teraz jednak inwestycja ma dojść do skutku. Powstanie tu luksusowa Kamienica Wiedeńska i właśnie zaprezentowano, jak będzie wyglądać. - W odnowionej kamienicy mają znaleźć się lokale mieszkalne, a także kilka lokali gastronomicznych, które znajdą się na parterze budynku. Część restauracyjna ma mieć charakter food halli, gdzie w jednym miejscu znajdzie się kilka lokali gastronomicznych, w których pojawią się kuchnie z całego świata. Wchodząc do restauracji, będzie można korzystać również z ogrodu, który powstanie na dziedzińcu kamienicy. Cała przestrzeń będzie otwarta dla mieszkańców zarówno kamienicy, jak i wszystkich poznaniaków - informowała w ubiegłym roku firma DEMIURG, która została generalnym wykonawcą przebudowy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zapowiedziano, że w oparciu o zabytkową fasadę budynku zbudowana tu zostanie zupełnie nowa przestrzeń. - W tym celu całą ścianę frontową wesprzemy na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji stalowej. Zarówno Inwestorowi, jak i nam bardzo zależy na tym, aby zachować pierwotną formę zabytkowej fasady kamienicy - zapewniał Rafał Kotlarz, kierownik kontraktu z DEMIURG.

Na stronie internetowej inwestycji pojawiła się już oferta dostępnych apartamentów. Będą mieć powierzchnię od blisko 30 do nieco ponad 80 metrów kwadratowych. Nie ujawniono cen.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro