Prawie 2000 osób założyło konto w miejskim programie OK Poznań. Jakie są benefity?
Osobista Karta Poznańska to miejski program zniżek i usług dla mieszkańców, którzy rozliczają podatki w Poznaniu.
Miasto chwali się, że do tej pory do programu dołączyło ponad 1800 osób. - Aplikację można pobrać na telefon: jest już dostępna w sklepach Google Play, Apple Store, HUAWEI AppGallery. Można też zarejestrować się na stronie internetowej www.okpoznan.pl. Osoby, które wolą korzystać z imiennej karty użytkownika OK Poznań, mogą zgłosić się do jednego z punktów obsługi klienta (Poznańskie Centrum Świadczeń - ul. Wszystkich Świętych 1, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP - ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP - ul. Gronowa 22a) - przypominają urzędnicy. W przypadku osobistej wizyty wymagane jest jej wcześniejsze umówienie. Bez umawiania można się udać do punktu na terenie MTP (Głogowska 16) czynnym w dni robocze od 8.00 do 16.00. - Można tam zarówno odebrać kartę, jak i wyrobić jej duplikat w przypadku zgubienia lub zniszczenia (odpłatnie) oraz złożyć reklamację.
Na jakie zniżki mogą liczyć uczestnicy programu? Ofert jest sporo. - Tańsze bilety do miejskich instytucji. Wśród nich są m.in. bezpłatne wejściówki na zwiedzania grupowe wystawy "Antoni Gaudi" w Centrum Kultury Zamek, oferta specjalna na bilety wstępu do Palmiarni Poznańskiej czy 30-proc. zniżki przy zakupie biletów na Poznań Game Arena. Posiadacze OK Poznań będą również mogli raz w roku wejść na miejską pływalnię oraz lodowisko za złotówkę.
Z kartą OK Poznań zapłacimy mniej za bilety na mecze Lecha Poznań i Warty Poznań, a także za bilety do niektórych poznańskich muzeów. Zniżki dostaniemy też na wejście do parku linowego, kręgielni, a nawet w restauracjach. Mniej zapłacimy za prawo jazdy, zabiegi w centrach medycznych, wypożyczenie auta w ramach carsharingu, zakupy w kameralnych księgarniach.
Kto może skorzystać z oferty? - Aby skorzystać z oferty, należy mieszkać i potwierdzić rozliczanie podatków w Poznaniu. Najprościej zrobić to bezpośrednio za pomocą strony internetowej www.id.poznan.pl. Po dokonaniu rejestracji otrzymujemy indywidualny i unikatowy login do miejskich usług świadczonych elektronicznie. Strona ta pozwala też potwierdzić status płatnika podatków w mieście. Fakt rozliczenia podatku w Poznaniu można zweryfikować również w aplikacji OK Poznań.
Jak odbywa się weryfikacja płacenia podatków w mieście? Konieczne jest okazanie pierwszej strony PIT-a. To oznacza, że czynność tę trzeba będzie powtarzać co rok, by potwierdzić, że wciąż płaci się podatki w Poznaniu.
Najpopularniejsze komentarze