Reklama

Mieszkańcy poznańskiej Areny już wyjeżdżają. Potrzebne są walizki

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mariusz Wiśniewski / FB
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Wyruszają w dalszą drogę. Chcą zabrać ze sobą dary, które otrzymali od poznaniaków.

W niedzielę informowaliśmy tutaj o tym, że uchodźcy muszą do końca kwietnia opuścić poznańską Arenę. Jest to decyzja Urzędu Wojewódzkiego, który wyjaśnił, że od początku wiadomym było, iż Arena będzie miejscem tymczasowym. Dla uchodźców z Ukrainy są już przygotowane inne miejsca poza Poznaniem.

Ukraińcy zgodnie z komunikatem nadanym im przez megafon, opuszczają stopniowo Arenę. Na Facebooku powstała specjalna strona o nazwie "Arena z pomocą", gdzie zaapelowano do poznaniaków o walizki dla uchodźców. Obywatele Ukrainy otrzymali spore wsparcie od poznaniaków, w tym również dary, które chcieliby zabrać ze sobą w dalszą podróż. Nie mają jednak walizek, do których mogliby spakować swoje rzeczy. Najwięcej do zabrania mają matki z dziećmi, dla których walizka jest niezbędnym elementem dalszej podróży.

Mieszkańcy Areny już wyjeżdżają, dlatego przede wszystkim WALIZKI są na wagę złota - zaapelował właściciel strony "Arena z pomocą". Walizki i torby podróżne można dostarczać bezpośrednio na poznańską Arenę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro