Reklama

Po weekendzie majowym do matury podejdzie ostatni rocznik gimnazjum

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Zamkną tym samym reformę edukacji Anny Zalewskiej.

W tym roku nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych, jak to było jeszcze przed pandemią. Tegoroczni maturzyści, to rocznik szczególnie pechowy, mają bowiem za sobą reformę PiS, która to zamknęła gimnazja, pandemię (czyli nauczanie zdalne), potem strajk nauczycieli. Są jednak zdeterminowani i mają poważne plany dotyczące studiów. Wiedzą, że matura będzie dla nich przepustką na wymarzoną uczelnię.

Dokładnie w środę 4 maja maturzyści skończą szkołę średnią i zaczną egzaminy maturalne. Pierwszego dnia zmierzą się z egzaminem z języka polskiego. Aby zdać egzamin maturalny, muszą uzyskać minimum 30% z każdego przedmiotu.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji, że abiturienci stawiają na "Dziady" Adama Mickiewicza. Dużo osób myśli, że będzie trzecia część "Dziadów" Adama Mickiewicza. Jest kilka pewniaków, które pojawiają się na maturze. To "Dziady" właśnie, "Pan Tadeusz" oraz "Lalka". Ta ostatnia była dwa lata temu, a "Tadek" rok temu, więc w tym wypadają "Dziady" - powiedziała dla "GW" maturzystka z Poznania.

W tym roku w całej Wielkopolsce do egzaminu maturalnego podchodzi 26 832 maturzystów, w samym Poznaniu jest ich 7405. Co ciekawe, nie ma ani jednego abiturienta z Ukrainy, który decydowałby się na pisanie polskiej matury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Mgła nie odpuszcza. Znowu spowije miasto i okolice
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
48.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro