Reklama
Reklama

Wzmożone kontrole na ulicach

Dla drogówki to bardzo pracowity weekend. Koniec zimowych wakacji oznacza, że do Poznania wracają sznury samochodów z różnych stron Polski.

Bezpieczeństwa kierowców i pieszych pilnują dziesiątki patroli w całym województwie. Największy problem na poznańskich drogach stanowią pijani kierowcy. W sobotę policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który doprowadził do kolizji z dwoma samochodami i uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W ten weekend policja drogowa na drogach wjazdowych do Poznania ustawiła patrole. Szczególnie teraz, gdy wielu Poznaniaków wraca z ferii zimowych i ruch na drogach jest wzmożony nie trudno o wypadki. Najlepiej świadczą o tym statystyki: do godziny 24 - 28 lutego - na poznańskich ulicach doszło do 11 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 11 zostało rannych. Odnotowano 49 kolizji drogowych, policjanci zatrzymali również 46 pijanych kierowców.

Policja przez cały dzień zbiera informacje zdarzeniach na drogach i umieszcza na stronie internetowej www.wielkopolska.policja.gov.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro