Reklama
Reklama

Szarpali przechodnia, zareagował policjant "w cywilu". Został pobity

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie Złotowa.

Policjant, który miał akurat wolne, zauważył agresywne zachowanie mężczyzn zaczepiających przechodniów na jednej ze złotowskich ulic. W pewnym momencie uwagę zwrócił im starszy mężczyzna poruszający się o kulach. Napastnicy zaczęli więc nim szarpać. - Widząc takie zachowanie przechodzący w pobliżu policjant ze złotowskiej jednostki podjął interwencję. Najpierw zwrócił im uwagę, by zostawili seniora i nie zaczepiali przechodniów. Gdy to nie poskutkowało, funkcjonariusz okazał legitymację, przedstawił się. W tym momencie jeden z agresorów wdał się w szarpaninę i próbował przewrócić policjanta - wyjaśnia złotowska policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

FUnkcjonariusz obezwładnił napastnika i przytrzymał go na ziemi. - W tym momencie drugi awanturnik kopnął leżącego policjanta w twarz, wskutek czego ten stracił na chwilę przytomność. Obaj brutale zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Chwili później, kilka ulic dalej zostali zatrzymani przez umundurowanych policjantów, których wezwali przechodnie. Zatrzymani to bracia w wieku 20 i 22 lata, mieszkańcy gminy Zakrzewo. Obaj dobrze znani złotowskim funkcjonariuszom, gdyż w przeszłości byli notowani za inne przestępstwa - dodaje.

Młodym mężczyznom postawiono zarzut czynnej napaści na policjanta oraz uszkodzenia ciała. Trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro