Reklama
Reklama

W Poznaniu powstała Przychodnia Stonewall. Cel? Bezpłatne testy na choroby przenoszone drogą płciową i popularyzacja dbania o zdrowie seksualne

fot. Grupa Stonewall
fot. Grupa Stonewall

Przychodnię prowadzi Grupa Stonewall wspierająca środowisko LGBT. - Stworzyliśmy miejsce, w którym zadbanie o własne zdrowie seksualne bedzie łatwe i komfortowe. Oprócz standardowej komercyjnej oferty badan laboratoryjnych oraz leczenia kiły, rzezaczki i chlamydiozy, bedziemy równiez organizowac regularne akcje bezpłatnego testowania na HIV, kiłe i HCV. Najblizsza juz w piatek, czyli dzien otwarcia Przychodni. Wkrótce uruchomimy równiez opcje łatwych konsultacji online, aby ułatwic dostep do profilaktyki przedekspozycyjnej HIV/AIDS osobom spoza duzych miast - mówi Łukasz Jurewicz z Przychodni Stonewall.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, przychodnia jest rozwinięciem działalności Poznańskiego Centrum PrEP prowadzonego przez lekarza Tomasza Rojewskiego. Grupa Stonewall pomaga mu dotrzeć do jak największej liczby osób. - W Polsce atmosfera wokół profilaktyki zdrowia seksualnego nie jest dobra. Niechec rzadu do tej tematyki powoduje efekt mrozacy i zniecheca organizacje pozarzadowe do prowadzenia działan dedykowanych np. grupie MSM, czyli mezczyzn uprawiajacych seks z mezczyznami. Rykoszetem odbija sie to na wszystkich, bo przeciez problemy ze zdrowiem seksualnym dotykaja nie tylko osób LGBT+. Chcemy zmienic te sytuacje na lepsze - mówi lekarz Tomasz Rojewski z Przychodni Stonewall.

Przychodnia została otwarta w piątek. Działa przy ulicy Półwiejskiej 17/18. Rejestracja telefoniczna jest możliwa w dni robocze od 9.00 do 15.00. Więcej TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro