Reklama

W Poznaniu powstała Przychodnia Stonewall. Cel? Bezpłatne testy na choroby przenoszone drogą płciową i popularyzacja dbania o zdrowie seksualne

fot. Grupa Stonewall
fot. Grupa Stonewall

Przychodnię prowadzi Grupa Stonewall wspierająca środowisko LGBT. - Stworzyliśmy miejsce, w którym zadbanie o własne zdrowie seksualne bedzie łatwe i komfortowe. Oprócz standardowej komercyjnej oferty badan laboratoryjnych oraz leczenia kiły, rzezaczki i chlamydiozy, bedziemy równiez organizowac regularne akcje bezpłatnego testowania na HIV, kiłe i HCV. Najblizsza juz w piatek, czyli dzien otwarcia Przychodni. Wkrótce uruchomimy równiez opcje łatwych konsultacji online, aby ułatwic dostep do profilaktyki przedekspozycyjnej HIV/AIDS osobom spoza duzych miast - mówi Łukasz Jurewicz z Przychodni Stonewall.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, przychodnia jest rozwinięciem działalności Poznańskiego Centrum PrEP prowadzonego przez lekarza Tomasza Rojewskiego. Grupa Stonewall pomaga mu dotrzeć do jak największej liczby osób. - W Polsce atmosfera wokół profilaktyki zdrowia seksualnego nie jest dobra. Niechec rzadu do tej tematyki powoduje efekt mrozacy i zniecheca organizacje pozarzadowe do prowadzenia działan dedykowanych np. grupie MSM, czyli mezczyzn uprawiajacych seks z mezczyznami. Rykoszetem odbija sie to na wszystkich, bo przeciez problemy ze zdrowiem seksualnym dotykaja nie tylko osób LGBT+. Chcemy zmienic te sytuacje na lepsze - mówi lekarz Tomasz Rojewski z Przychodni Stonewall.

Przychodnia została otwarta w piątek. Działa przy ulicy Półwiejskiej 17/18. Rejestracja telefoniczna jest możliwa w dni robocze od 9.00 do 15.00. Więcej TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro