Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak dziękuje poznaniakom za wsparcie dla Ukrainy. Wydano już ponad 20 tysięcy peseli. Uchodźcy otrzymali wsparcie finansowe

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Tajwański Minister Spraw Zagranicznych poinformował o przekazaniu 300 tysięcy dolarów na pomoc uchodźcom.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował dziś w mediach społecznościowych o tym, że miasto angażuje wiele sił i środków aby pomóc uchodźcom z Ukrainy. Nie ukrywał, że jest to ogromnym wyzwaniem. - Dziękuję wszystkim poznaniakom i poznaniankom, firmom, instytucjom i organizacjom, które nam w tym pomagają. Cieszy mnie solidarność, jaką obserwuję wśród miast i samorządów. Pomoc dociera także z zagranicy - napisał prezydent Poznania i wspomniał o wsparciu od Tajwanu, gdzie niedawno był z wizytą w sprawie uchodźców z Ukrainy.

Według oficjalnych danych, jakie opublikował prezydent Jacek Jaśkowiak, w Poznaniu wydano już 20 071 peseli uchodźcom z Ukrainy, przyjęto 1166 wniosków o wsparcie finansowe dla osób goszczących osobę z Ukrainy (40 zł na dzień). W poznańskich szkołach i przedszkolach natomiast przyjęto 4685 dzieci z Ukrainy a z bezpłatnej komunikacji miejskiej korzysta obecnie 34 543 osób. W tymczasowych punktach noclegowych przebywa 1396 osób a 11 035 osób z Ukrainy odebrało jednorazowe świadczenia w kwocie 300 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro