Reklama

W końcu na Jana Pawła II / Baraniaka od wtorku przywracają stałą organizację ruchu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Czytelnicy dopytywali, kiedy to nastąpi.

- Zastanawiam się dlaczego nadal, mimo zakończenia remontu Ronda Rataje, został utrzymany zakaz skrętu w lewo z ulicy Jana Pawła II w ulicę Berdychowo (czyli w kierunki Politechniki). Jeśli dobrze pamiętam, ograniczenie wjazdu w tę ulicę do kierunku z ulicy Baraniaka było motywowane zmienioną organizacją ruchu w okolicy Ronda Rataje (choć i tak bardziej to utrudniało niż pomagało w poruszaniu się). Jaki jednak jakiś powód do utrzymania zakazu teraz? - dopytywał kilka dni temu nasz Czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Po miesiącach obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu, Poznańskie Inwestycje Miejskie w końcu zapowiedziały, że organizacja na ruchu wróci do czasów sprzed przebudowy ronda Rataje. Prace ruszą we wtorek. - Prace polegające na likwidacji tymczasowego oznakowania planowane są na 12 kwietnia. Konieczne będzie również czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej w związku ze zmianą programu sterowania. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac - apelują PIM.

- Po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu, przywrócony zostanie lewoskręt z ul. Jana Pawła II w ul. Berdychowo dla jadących od strony ronda Rataje. Możliwy będzie także skręt w prawo z ul. Jana Pawła II w ul. Berdychowo dla podjazdów nadjeżdżających od ronda Śródka. Na ul. Jana Pawła II przywrócony zostanie również pas służący do jazdy na wprost relacji północ-południe. Przywrócenie stałej organizacji ruchu oznacza także, że zlikwidowane zostaną objazdy do ul. Berdychowo i Piotrowo - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro