Reklama

Włamywali się do lokalnych piekarni i osiedlowych sklepów. Zatrzymano ich po pościgu

fot. policja
fot. policja

W chwili zatrzymania byli pijani.

Od początku roku na terenie powiatu poznańskiego i Poznania dochodziło do włamań i kradzieży w osiedlowych sklepikach i piekarniach. Sprawą zajmowali się poznańscy policjanci oraz funkcjonariusze z Lubonia. - 31 marca w nocy podczas wspólnego patrolu w rejonie Czerwonaka, policjanci usłyszeli alarm dobiegający od strony pawilonów handlowych w miejscowości Koziegłowy. Natychmiast ruszyli w ten rejon. Tam zauważyli uszkodzone drzwi od piekarni oraz dwóch mężczyzn, którzy szybko wsiedli do białego forda i z impetem odjechali. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Już po kilku minutach, kryminalni zatrzymali auto do kontroli - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

W aucie znaleziono kasetkę z pieniędzmi, rękawiczki, łom oraz inne przedmioty, które mogły się przydać w trakcie włamań. - Rzeczy te zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu za kradzież z włamaniem. Dodatkowo jeden z tych mężczyzn usłyszał trzy inne zarzuty za kradzież z włamaniem do sklepu z tytoniem w rejonie Ronda Śródka oraz do lokalnych piekarni na terenie powiatu poznańskiego. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia - dodaje. Jeden z mężczyzn działał w warunkach recydywy.

Policja podkreśla, że to nie koniec sprawy. Zatrzymani mogą być bowiem zamieszani w inne sprawy podobnego charakteru. Jest to obecnie wyjaśniane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro