Reklama

Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Zginęło co najmniej 30 osób, 100 rannych

fot. TT Defence of Ukraine
fot. TT Defence of Ukraine

Na dworcu mieszkańcy czekali na ewakuację.

Informację o ataku rakietowym na dworzec w Kramatorsku podały w piątek rano Koleje Ukraińskie. Z przekazu Ukraińców wynika, że zginęło tam co najmniej 30 osób, a kolejne 100 osób odniosło rany. Na dworcu przebywało mnóstwo ludzi - czekali na ewakuację z Donbasu. Kramatorsk leży bowiem na wschodzie Ukrainy, w obwodzie donieckim, gdzie wkrótce spodziewany jest zmasowany atak Rosjan.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Minister obrony Ukrainy podał, że Rosjanie w ataku użyli rakiet typu Iskander z ładunkami kasetowymi. Na dworzec spaść miały 2 takie rakiety. Prezydent Zełenski informował natomiast o tym, że na dworzec spadły rakiety innego typu - Toczka-U. Odniósł się on również do sprawy w internecie. - Jest to zło, które nie ma granic i nigdy się nie zatrzyma, jeśli nie zostanie ukarane. Rosyjskie potwory nie zatrzymują się w swoich działaniach. Nie mają sił ani śmiałości, by przeciwstawić się nam na polu walki, dlatego cynicznie atakują ludność cywilną - napisał w mediach społecznościowych.

Zdjęcia z miejsca ataku opublikowało m.in. Ministerstwo obrony Ukrainy. Nie pokazujemy ich w oryginalnej wersji (bez zamazania), bo są zbyt drastyczne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro