Reklama
Reklama

Rosjanie ostrzelali dworzec kolejowy w Kramatorsku. Zginęło co najmniej 30 osób, 100 rannych

fot. TT Defence of Ukraine

Na dworcu mieszkańcy czekali na ewakuację.

Informację o ataku rakietowym na dworzec w Kramatorsku podały w piątek rano Koleje Ukraińskie. Z przekazu Ukraińców wynika, że zginęło tam co najmniej 30 osób, a kolejne 100 osób odniosło rany. Na dworcu przebywało mnóstwo ludzi - czekali na ewakuację z Donbasu. Kramatorsk leży bowiem na wschodzie Ukrainy, w obwodzie donieckim, gdzie wkrótce spodziewany jest zmasowany atak Rosjan.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Minister obrony Ukrainy podał, że Rosjanie w ataku użyli rakiet typu Iskander z ładunkami kasetowymi. Na dworzec spaść miały 2 takie rakiety. Prezydent Zełenski informował natomiast o tym, że na dworzec spadły rakiety innego typu - Toczka-U. Odniósł się on również do sprawy w internecie. - Jest to zło, które nie ma granic i nigdy się nie zatrzyma, jeśli nie zostanie ukarane. Rosyjskie potwory nie zatrzymują się w swoich działaniach. Nie mają sił ani śmiałości, by przeciwstawić się nam na polu walki, dlatego cynicznie atakują ludność cywilną - napisał w mediach społecznościowych.

Zdjęcia z miejsca ataku opublikowało m.in. Ministerstwo obrony Ukrainy. Nie pokazujemy ich w oryginalnej wersji (bez zamazania), bo są zbyt drastyczne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro