Reklama
Reklama

Burmistrz Murowanej Gośliny zostanie w areszcie dłużej?

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

W czwartek decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

W pierwszej połowie stycznia Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło swoje działania w Murowanej Goślinie. Zatrzymano między innymi burmistrza miasta - Dariusza U. CBA podało, że prowadzi śledztwo "dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień przez burmistrza oraz podległych mu urzędników samorządowych". Wraz z burmistrzem zatrzymano 6 innych osób, w tym jego córkę.

- Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Wobec burmistrza został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z ustaleń postępowania wynika, że burmistrz dopuszczał się przestępstw korupcyjnych polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych, w zamian za zlecanie usług finansowanych z budżetu gminy. Jak ustalono, w procederze uczestniczyli prywatni przedsiębiorcy. Inne zarzucane mu czyny to przekroczenie uprawnień służbowych, podżeganie do wystawienia poświadczającego nieprawdę dokumentu, naruszenie tajemnicy toczącego się postępowania oraz zatajenie dochodu w składanym oświadczeniu majątkowym - poinformowało CBA.

W sumie Dariuszowi U. postawiono kilkanaście zarzutów i trafił do aresztu na trzy miesiące. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy TUTAJ. Dziś Radio Poznań podaje, że burmistrz Murowanej Gośliny teoretycznie powinien wyjść na wolność w połowie kwietnia. Może się jednak okazać, że zostanie za kratami dłużej. Pod koniec marca Prokuratura Krajowa złożyła bowiem wniosek o przedłużenie aresztu. Powód? Obawa matactwa oraz grożąca mu surowa kara. Decyzja ma zapaść w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro