Reklama
Reklama

Od poniedziałku dodatkowy punkt, w którym uchodźcy wyrobią numer PESEL. Jest też więcej punktów foto, w których za darmo zrobią zdjęcia

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Nowy punkt obsługi zostanie otwarty w Galerii Malta.

Punkt obsługi na terenie Galerii Malta będzie liczyć 15 stanowisk i będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 21.00, a także w niektóre soboty od 7.30 do 14.30. - Działamy w wyjątkowych okolicznościach, więc takie inicjatywy są kluczowe, aby umożliwić obywatelom Ukrainy rozpoczęcie normalnego funkcjonowania w Polsce - podkreśla Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. - Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym partnerom. Dzięki tej lokalizacji będziemy mogli przyjąć dziennie nawet o 500 osób więcej - dodaje.

Nie jest to jedyna nowość. Zwiększa się też liczba punktów foto, w których uchodźcy ubiegający się o numer PESEL mogą zrobić niezbędne zdjęcia za darmo. Aby nie ponieść kosztów przy wyrabianiu zdjęcia, konieczne jest posiadanie numeru rezerwacji spotkania w Urzędzie Miasta. Wówczas bezpłatnie zrobimy zdjęcie w jednym z poniższych punktów:

Foto Cieślak, adres ul. Libelta 14
Foto Libelta, adres ul. Libelta 22
Foto Ablarte, adres ul. Ratajczaka 44
Foto-Eldra, pl. Ratajskiego 4A
BNC Studio Foto (ul. Nowowiejskiego 7)
Fotka - Studio Fotografii Cyfrowej (ul. Kościuszki 71)
Foto Akademickie (ul. Roosevelta 9)
PhotoAid, Galeria Malta, ul. Maltańska 1

- W tych zakładach zrobienie zdjęcia jest bezpłatne (pod warunkiem posiadania numeru rezerwacji w urzędzie). Można je zrobić wcześniej niż w dniu wizyty - podkreślają urzędnicy.

- W umówionym dniu trzeba przyjść do punktu obsługi. Przed wejściem do budynku należy wypełnić wniosek o numer PESEL (ważne: nie cyrylicą). Dokumenty są w języku polskim i ukraińskim oraz polskim i rosyjskim. Do urzędu należy zabrać: paszport, paszport wewnętrzny lub dowód osobisty albo inny dokument ze zdjęciem, w przypadku dzieci może to być akt urodzenia. Dokumentów tych nie trzeba tłumaczyć. Potrzebne będzie też zdjęcie, telefon (musi być z polskim numerem telefonu) oraz numer rezerwacji, który przyszedł mailem - dodają. Pomyślano też o zapewnieniu opieki dla dzieci osób oczekujących na obsłużenie w punkcie. W Galerii Malta przygotowano salę zabaw z opiekunami posługującymi się językiem ukraińskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro