Reklama

Piotr Barełkowski znika z Radia Poznań za brak reakcji na słowa Janusza Korwin-Mikkego, który mówił na antenie, że "Putin broni europejskich wartości"

fot. telewizjapolska24 / YouTube
fot. telewizjapolska24 / YouTube

Audycja odbyła się we wtorek rano.

Piotr Barełkowski, do wtorku publicysta Radia Poznań, zaprosił tego dnia do rozmowy Janusza Korwin-Mikkego z Konfederacji. Prowadzący dał swojemu rozmówcy sporo wolności. Słuchacze dowiedzieli się więc m.in. że Białoruś jest krajem właściwie zarządzanym i dzięki temu, że nie ma w nim demokracji, jest krajem stosunkowo bogatym. Zwrócił uwagę, że Ukraina była bogatsza od Białorusi, ale wszystko zepsuła demokracja wprowadzona w Ukrainie. To były jednak delikatne wywody. Na antenie padło też z ust gościa, że fatalna sytuacja w Mariupolu (przypomnijmy, że ludzie umierają tam obecnie z głodu ze względu na brak możliwości dostarczenia pomocy humanitarnej) jest ukraińską ustawką, a "jego ekscelencja Włodzimierz Putin broni wartości europejskich". Prowadzący na te słowa nie reagował.

Sprawę nagłośniła Gazeta Wyborcza. Po publikacji tekstu Barełkowski skomentował sprawę na Twitterze. - Bardzo przepraszam Gazetę Wyborczą, że nie skopałem i nie wyzwałem od najgorszych proputinowskiego Janusza Korwin-Mikkego i że w ogóle pozwoliłem mu mówić - skwitował.

Do sprawy odniósł się też prezes Radia Poznań, Maciej Mazurek. Jego zdaniem Wyborcza "dokonała manipulacji" opisując rozmowę w ten sposób, ale zdecydowano się zakończyć współpracę z Barełkowskim. - Oświadczam, że prowadzący program Piotr Barełkowski nie dochował dziennikarskiego profesjonalizmu i nie skomentował skandalicznych słów i opinii Janusza Korwin-Mikkego, które tego wymagały, a dotyczyły agresji rosyjskiej na Ukrainę - napisał Mazurek.

Sam Barełkowski decyzję o zakończeniu współpracy skomentował krótko: "Taki mamy klimat... Do usłyszenia i zobaczenia".

To kolejna głośna sprawa z Barełkowskim w roli głównej. Na początku lutego o byłym szefie Telewizji Republika oraz TV Biznes pisaliśmy w kontekście WOŚP. 28 stycznia, a więc na kilka dni przed 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, umieścił na Twitterze kolaż zdjęć przedstawiających zbiórki prowadzone w nazistowskich Niemczech (winterhilfe). - Świąteczna pomoc, serduszka, żebrzące dzieci... Skąd ja to znam? - napisał, czym wywołał sporą burzę w sieci. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro