Reklama

Publicysta Radia Poznań powiązał zbiórki w nazistowskich Niemczech z WOŚP? Jego zdaniem to "ciekawostka historyczna"

fot. telewizjapolska24 / YouTube
fot. telewizjapolska24 / YouTube

O Piotrze Barełkowskim zrobiło się głośno.

Barełkowski to publicysta Radia Poznań i były szef Telewizji Republika oraz TV Biznes. 28 stycznia, a więc na kilka dni przed 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, umieścił na Twitterze kolaż zdjęć przedstawiających zbiórki prowadzone w nazistowskich Niemczech (winterhilfe). - Świąteczna pomoc, serduszka, żebrzące dzieci... Skąd ja to znam? - napisał.


Ostro na jego wpis zareagował m.in. Waldy Dzikowski. - Dziennikarz regionalnych mediów publicznych [...] porównuje odbywającą się od 30 lat WOŚP, która jest naszą dumą narodową, do hitlerowskich Niemiec. Brakuje słów żeby opisać takie łajdactwo - napisał. Barełkowski odniósł się do słów Dzikowskiego wskazując, że jego post był "czysto historyczny", a to Dzikowski miał odnaleźć w hitlerowskiej akcji analogię do WOŚP. - NIE PORÓWNYWAŁEM - odpowiedział.

Na tym się jednak nie skończyło Piotr Barełkowski postanowił nagrać filmik, w którym raz jeszcze podkreśla, że przedstawił jedynie "ciekawostkę historyczną" w swoich mediach społecznościowych i został za to brutalnie zaatakowany. - Ja sprowokowałem do myślenia, do poszukiwania tropów ideowych, pewnych wzorców być może Jerzego Owsiaka - dodał. Barełkowski podkreślił też, że jest przeciwnikiem WOŚP i nie ceni Jerzego Owsiaka, bo ten "bałamuci młodzież".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro